HÍREK

A Bányamérnök Képzésért Alapítvány pályázatot hirdet

2023. november 28., 10:35
A Bányamérnök Képzésért Alapítvány pályázatot hirdet a Műszaki Földtudományi Karon a bányászati felsőfokú képzésben tanuló – B. Sc., M. Sc. és Ph. D. – hallgatók számára. Pályázni lehet olyan szoftver vagy eszköz beszerzés, kutatási feladat, tanulmányút, konferencia részvétel, stb. cél támogatására, amely a hallgatók tanulmányait az alapítvány céljainak megfelelően segíti.

A pályázatnak tartalmaznia kell

1. a pályázó nevét,
  2. szakját és specializációját,
  3. telefonszámát és e-mail elérhetőségét,
  4. a támogatásul kért összeget és
  5. azt is, hogy konkrétan milyen célra kéri azt. továbbá
  6. a pályázó hallgató rövid önéletrajzát.

Pályázatot a karon oktató személyek is beadhatnak, ha annak célja a bányamérnök képzés támogatása, elősegítése.

A pályázati anyag Dr. Molnár Józsefnek (egyetemi docens, Bányászati és Geotechnikai Intézeti Tanszék, telefonszáma (46) 565-111/18-26-os mellék), a kuratórium tagjának nyújtható be papír alapú dokumentumként, előre megszabott határidő nélkül. A kuratórium anyagi lehetőségeinek megfelelően május és november második felében dönt a nevezett hónapok 10. napjáig beadott pályázatok támogatásáról vagy elutasításáról, legkésőbb a hónap utolsó munkanapján. A kuratórium más időben is ülésezhet és hozhat döntéseket, ha szükségét látja.

Az alapítvány célja, melynek a kuratórium a pályázatokról való döntés meghozatalánál meg kell hogy feleljen:

A Bányamérnök Képzésért Alapítvány a Műszaki Földtudományi Kar mellett működő, attól külön álló, de a kar meghatározott tevékenységét támogató kiemelten közhasznú alapítvány. Alapítóinak – Salamon Miklós és felesége, Mészáros Ágota okleveles bányamérnökök – szándékai szerint a feladata a több mint 250 éves múltra visszatekintő bányászati felsőfokú képzés támogatása annak érdekében, hogy az itt végző szakemberek a világon mindenkor legkorszerűbbnek számító tudományos-szakmai ismeretek birtokába juthassanak, és azzal képesek legyenek a természetet és az embert legkevésbé károsító, illetve veszélyeztető gazdaságos bányászatot megvalósítani. Az alapítvány célja a bányamérnök képzés mellett az előkészítéstechnikai-mérnöki képzés támogatása is.

Miskolc, 2023. október 5.

Dr. Mucsi Gábor

egyetemi tanár, a kuratórium elnöke,

a kuratórium nevében